Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Kamu Yararı Faaliyetleri
  09.07.2019

  ÇORLU DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU YARARI FAALİYETLERİ

  (09/07/2019)

   

  Denetimli Serbestlik; suça bulaşmış olan kişinin kurallara uyma becerisini ve çalışma disiplini kazanmasını, başkalarının haklarına saygı göstermesini, zamanı planlamasını ve meslek sahibi olmasını esas alan bir infaz türüdür. Bir şekilde suça bulaşmış ancak bunun pişmanlığını yaşayan insanların, ömrünü cezaevinde geçirmek yerine, alternatif bir infaz sistemi olan denetimli serbestlik sayesinde topluma uyum sağlamaları amaçlanmaktadır. Topluma uyum çalışmalarından olan ağaç dikme faaliyeti ile hükümlülerin hem ağaç ve doğa sevgisi kazanmasını hem de beceri kazanması amaçlanmaktadır. Yine bu çalışmalar kapsamında yükümlülerin kamuya faydalı olmaları amacıyla okulların boyanması faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

              Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü’nden temin edilen fidanlarla ağaç dikim faaliyetlerine başlanmıştır. Emlaklar bölgesi mezarlık yanındaki araziye 01/12/2017 tarihinde 60 adet fidan dikimi gerçekleştirilmiş, devamında Çorlu Adliyesi bahçesine 15/05/2018 tarihinde 130 adet fıstık çamı dikimi, 04/12/2018 tarihinde 31 adet top akasya, 2 adet ıhlamur ve çimlerin etrafına alev adlı süs ağaçları(çit) dikimi gerçekleştirilmiştir. Millî Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği okulların bahçelerinin ağaçlandırılması amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atakent Ortaokulu, Mükerrem Ali Kayan Ortaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Şehit Ali Alıtkan Anaokulu, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bahçelerine toplam 129 adet fıstık çamı dikimi gerçekleştirilmiştir. Ağaç dikim çalışmaları kapsamında yükümlülerle birlikte Müdürlüğümüzce bugüne kadar toplamda 352 adet ağaç toprakla buluşturulmuştur.

              Kamu hizmeti cezaları bulunan yükümlülerle Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 2018-2019 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde, 21 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında okulların bakımını gerçekleştirilmiştir. Sınıflarının boyanması ihtiyacı olan Çorlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Ahi Evran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Çorlu Havuzlar Ortaokulu'nda bakım, onarım ve boyama çalışmaları gerçekleştirilmiş ve ikinci yarıyılda okullar öğrencilere hazır duruma getirilmiştir.

              Aziz milletimizin, şehitlerimiz, gazilerimiz ve kahraman güvenlik güçlerimizin, terör örgütleri ve bölücü güçler karşısında onurlu duruşu, demokrasiye olan inanç ve bağlılığının önemi hakkında farkındalık oluşturmak adına, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle 25/06/2019 ile 02/07/2019 tarihleri arasında kamu hizmeti cezasını yerine getirmekte olan yükümlülerle şehitlik bakımı yapıldı. Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen bu çalışma kapsamında, cezasını toplum içinde çekmekte olan yükümlülerle Çorlu Şehitliğinde çevre temizliği, kurumuş çiçeklerin sökülerek yenilerinin dikilmesi, mezarların yıkanması ve sulanması gerçekleştirildi.

  Adres

  Zafer Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı No : 39/1 Çorlu / TEKİRDAĞ

  Telefon

  0282 673 83 90

  E-Posta