Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Koronavirüs Tedbirleri Basın Açıklaması
  07.04.2020

  T.C.
  ÇORLU
  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
   
  BASIN AÇIKLAMASI
   

  Dünya genelinde hızla yayılmakta olan ve insan sağlığını tehdit eden COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında, Adalet Bakanlığımızın talimatları ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda Çorlu Adliyesi ve Çorlu A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tedbirler en üst seviyede alınmaktadır.

   
  Adliyemize girişler tek kapıdan yapılmakta olup, adliye girişinde personelimiz dâhil olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ateş ölçümleri gerçekleştirilerek ateşi yüksek olanlar sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir.
   
  Bina girişlerine ve uygun yerlere dezenfekte cihazları konulmuştur.
   
  Adliye içerisinde çalışan personelimize eldiven ve maske dağıtımı yapılmaktadır.
   
  Sağlık Bakanlığının COVİD-19 salgınından korunma yolları ile ilgili olarak hazırlamış olduğu broşür ve afişler bastırılarak personelimiz ve vatandaşlarımızın görebileceği alanlara asılmıştır.
   
  Adliyemizin tüm odaları, ortak kullanım alanları ve adliyeye ait araçlarda ilaçlama yapılmıştır. Temizlik ve hijyen işlemleri sık aralıklarla yapılmaktadır.
   
  Adliyemizde gerek mahkemeler gerekse savcılık birimlerimizde adalet hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesini sağlayacak şekilde yeterli Hâkim, Savcı ve personel ile nöbet esasına geçilerek bu aşamada diğer tüm personelin uzaktan ve esnek mesai suretiyle çalışmaları için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
   
  Çorlu A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki tüm hükümlü/tutuklu ve personel COVİD-19 virüsünden korunma yolları ve hijyen hususunda bilgilendirilmiş, ceza infaz kurumunda hükümlü/tutuklu koğuşları, x-ray cihazı, lavabolar v.b. alanların dezenfekte çalışmaları da düzenli olarak yapılmaktadır.
   
  Ceza İnfaz Kurumunda 10 günlük periyotlarla vardiya sistemi oluşturulmuş, Cezaevi personelimiz dışarıyla tamamen irtibatları kesilecek şekilde Çorlu Kaymakamlığımızın tahsis ettiği okul yurdunda kalmaya ve bu şekilde izole edilmeye başlanmıştır.
   
  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
   
  Murat YİĞİTER
  Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı
  Adres

  Zafer Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı No : 39/1 Çorlu / TEKİRDAĞ

  Telefon

  0282 673 83 90

  E-Posta